Takto to je!

Jmenuji se Michal Vaněk a jsem předrevoluční kus z roku 1988 narozen v Příbrami, vyrůstající na Sedlčansku žijícím ve Vacenovicích.  Nevím přesně, zda je to vrozené či se to v člověku pomalu utváří, ale mě motorky chytly hned potom, co jsem poprvé jel na motorce Jawa 50 typ 05 ze dvora našeho domu. Psal se rok 2001. Od té doby to bylo vždy o tom vydělat nějaký peníz a koupit si větší, lepší, silnější motorku. Takto to bylo až do roku 2012, kdy jsem poprvé měl tu čest jezdit na cestovním enduru. No ono je to zavádějící jelikož to byla opovrhovaná Cagiva Canyon 600 29kw.

 

Od té doby jsem začal cestovat po celé Evropě. Hned z kraje první výlet byl do Portugalska. Nikoli na známý sraz do Fara ale jen tak do Portugalska k oceánu. Skrze Alpy a Pyreneje. Tentýž rok jsem ještě absolvoval dovolenou v Bosně na šotolině v horách a tím bylo vše zpečetěno.

Cestovní enduro je fantastická kombinace svobody a dobrodružství. Mám rád výlety mimo civilizaci do krásné přírody. Ale to předbíhám, jelikož už na střední škole 2003-2007 jsem si sám sobě slíbil výlet na motorce kolem světa. Chtěl jsem být první, kdo to za Čechy dá na motorce. Bohužel tento titul už má Pavel Suchý s Jawou 634 z autoškoly. Ovšem pořád zůstala ta výzva objet to a třeba kompletněji. Většina cestovatelů jede cestou přes Rusko do severní Ameriky a pak to propálí až na jih do ohňové země. Afrika a Austrálie zůstávala nedotčená. Proto jsem se rozhodl, že pojedu jinak. A hlavně ať pojedu kudykoli hlavní je si to pořádně užít! Pojedete se mnou?

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: