Kdo jsem a proč?

Jmenuji se Michal Vaněk a jsem předrevoluční kus z roku 1988. Nevím přesně zda je to vrozené či se to v člověku pomalu utváří ale mě motorky chytly hned potom co jsem poprvé jel na motorce Jawa 50 typ 05 ze dvora našeho domu, kde jsem vyrůstal. psal se rok 2001. Od té doby to bylo vždy o tom vydělat nějaký peníz a koupit si větší lepší silnější motorku. Takto to bylo až do roku 2012, kdy jsem poprvé měl tu čest jezdit na cestovním enduru. No ono je to zavádějící jelikož to byla opovrhovaná Cagiva Canyon 600 29kw.

Od té doby jsem začal cestovat po celé Evropě. Hned zkraje první výlet byl do Portugalska. Nikoli na známí sraz do Fara ale jen tak do Portugalska k oceánu. Skrze Alpy a Pirenee. Tentýž rok jsem ještě absolvoval dovolenou v Bosně na šotolině v horách a tím bylo vše zpečetěno.

Cestovní enduro je fantastická kombinace svobody a dobrodružství. Mám rád výlety mimo civilizaci do krásné přírody. Ale to předbíhám jelikož už na střední škole 2003-2007 jsem si sám sobě slíbil výlet na motorce kolem světa. Chtěl jsem být první, kdo to za Čechy dá na motorce. Bohužel tento titul už má Pavel Suchý s Jawou 634 z autoškoly. Ovšem pořád zůstala ta výzva objet to a třeba víc kompletněji než on. Většina cestovatelů jede cestou přes Rusko do severní Ameriky a pak to propálí až na jich do ohňové země. Afrika a Austrálie zůstávala nedotčená. Proto jsem se rozhodl že pojedu jinak a tím budou i jiné zážitky jiné horizonty. A hlavně ať pojedu kudykoli hlavní je si to pořádně užít!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: