Jihoafrická Republika

Velká, různorodá, bílá i černá, bohatá i chudá, svobodná, zkorumpovaná. Prostě Amerika černého kontinentu. Kdo to chce zažít musí sem prostě vyrazit na nějaký čas, aby to zažil na vlastní triko.

Motorkářův ráj

Co takhle Mexiko, Švýcarsko nebo Keňa? Lákaly by vás tyto krajiny? Tak nejeďte do tří zemí ale jen do jedné. Až tak rozmanitá jihoafrická republika je. Mnohdy jsem za jeden den projel 4 rázy krajiny. Od vyprahlých plání s kaktusy a prapodivnými rostlinami přes plantáže s cukrovou třtinou či hornatou zelenou krajinu plnou drobných jezer a vzrostlých stromů.

Route62

Amerika se vší parádou. Tak mi místní popisují jejich R62, které se přezdívá R66. Dlouhé táhlé úseky převážně suchou krajinou sem tam zatáčka o poloměru zeměkoule a do toho typická malá městečka s čerpacíma stanicemi jak v USA. Stylové městečko jedno za druhým. Pomyslným hřebem na cestě Ronnies SEX shop. Kultovní místo, kde by měl každý návštěvník něco zanechat. Ideálně některou spodnější vrstvu oblečení.

Umět se dobře najest

To se tu snad vyučuje už ve školce. Na každém odpočívadle či výraznějším kopci jsou umístěny veřejné grily, kde můžete rožnit kdykoli jen chcete. Hlavní částí dne, kdy jsou hojně využívány je soumrak. Grilují celé rodiny nebo jen parta přátel. Grilují všichni. U takové grilovačky jsem se octnul zcela náhodně několikrát a vždy to byl kulinářský zážitek.

Umění k Africe patří

Opět přes jednoho motorkáře se dozvídám tip na art festival v Makhadě alias Grahamstown. No nikdy neodmítej tak jsem neodmítl ani nyní. Smrť hudby nejruznějších stilů, umělci s keramikou či herectvím. Prostě art se vším všudy nakonec na festival ustrávám celý týden. Zajimavostí byl třeba saxofonista z New Yourku, který hrál velmi rychlou klubovou taneční muziku.

Všeho dost

Je libo offroad nebo si pán přej dokonalý asfalt? Máte chuť na fastfood nebo si raději dáte božolé v restauraci s klavíristou? I to je JAR. Více benzínek než kdekoli jinde po trase. Bankomaty na každém rohu. Opravny, nákupní střediska megalomanských rozměrů. Kempy a penziony. Možná všeho víc než u nás v ČR.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: