Svazijsko

Alžběta II není jediná královna na světě. I Svazijsko má panovníka, královnu a celou královskou rodinu. Nejedná se o velkou zemi. Velikostí tak asi jako naše Morava. Co do maličkosti dohání svou velikost nádhernou hornatou krajinou a příjemnými lidmi. Co se dá na tak malém území zažít?

Lidé hrdí a šťastní

První co mě zůstalo v paměti z průjezdu touto krajinou jsou milí lidé kteří, se neustále usmívali i když třeba nebyli zrovna bohatí majetkem. Mají svého krále a celou královskou rodinu moc rádi a jsou hrdí na to že žijí v království. I když ne všichni mají pohodlné podmínky k žití, nikdo si nestěžuje a raději chválí to s čím jsou tu spokojeni. Jedni mi řekli že jejich problémy jsou jejich, a nemá významu je přenášet na druhé.

Za oběd náhrdelník

Na jednom kopci poblíž městečka Piggs Peak jsem přenocoval na vysokém kopci na kterém stála kontrolní věž. Taková zmenšenina věže z letiště. Místo leteckého provozu ale zdejší strážci hlídali, zda se někde v zalesněných horách nešíří oheň. Klidná práce na samotě. Byl jsem pro ně zpestření běžných dnů. Jako vděk za přenocování a koupel, kde mi ohřáli na ohni vodu do lavoru, a to že jsem prostě chtěl, jsem dojel do města nakoupit suroviny a uvařil jsem jim pořádný oběd. ,,To jsou naše vánoce“ říkali. Byli šťastni a já také. Za zážitek který pro ně byl asi velkým překvapením jsem dostal náhrdelník s národními symboly. Doposud jsem ho nesundal z krku. Jelikož jsem doposud nepoužil termoprádlo i to jsem jim daroval ale následující týdny jsem toho litoval v kruté zimě!!

Festival po Africku

Neuvěřitelné, že jsem musel žít 31 let a najet něco přes 40tisíc kilometrů abych se dostal na první hudební festival v mém životě. Stálo to ale za to! Nebylo by ale toho, kdybych od kamaráda Mila v Mosambiku nedostal darem lístek na tuto akci. Nemám srovnání s českými festivaly ale tento byl pro mě jedinečný. Jak organizací, místem kde se festival konal tak samotnou hudbou kterou jsem tu slyšel. Jestli chcete zažít něco co na festivalech v Evropě asi jen tak nezažijete tak si zaleťte na Bush Fire Festival. Příští rok už to bude čtrnáctý ročník!!

Offroadové bludiště

První země kde byste byli schopni celý den jezdit a následně i bloudit v zalesněných horách na nekonečných šotolinových cestách které jsou velmi dobře udržovány. Cesty slouží pro správu lesa a hasiče v případě že se v určitém sektoru rozhoří požár. Všechny tyto cesty nejsou pod zákazem a tak se naskýtá možnost ze sebe dostat offroadové ambice. Myslím že po dvou dnech se nabaží každý pracho a blátomil. Pokud tu budete hlavně nerozdělávejte oheň u stanu jinak vás kluci na stráži uvidí a nahlásí poplach!! Když jsem jim říkal že i já pokud bych zůstal někde uprostřed lesů rozdělal bych oheň. Smáli se a říkali že je dobře že jsem tak neudělal.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: