Malawi

Měl jsem tu jasný záměr. Navštívit nemocnici, kterou tu založil český MUDr. Rostislav Maďar. Došel jsem na něho v očkovacím centru, kde mi o něm, a o tomto projektu povyprávěli. Chtěl jsem také pomoc ale přímo na místě. Ovšem než jsem se tam mohl rozjet dostal jsem na poslední chvíli informace o vraždě, kterou prošetřuje nyní policie, tak jsem od plánu upustil a rozhodl jsem si užít zbytek této malé a krásné země.

Nejhezčí jezero

Malawi, stejně tak, jak celá země se jmenuje i velké jezero. Táhne se po východě a je i přírodní hranicí se sousední Tanzanií a Mosambikem. U jezera trávím několik dní. Stanuji hned u pláže, která spíš připomíná pláž moře, než jezera. Pěkný světlý písek. Čistá a teplá voda ale do úplného koupání se nepouštím, kvůli nebezpečným prvokům, kteří dokáží lidskému tělo pěkně zatopit. Není to všude ale prostě jsem nechtěl to riziko podstoupit a za druhé,zas takový vodomil nejsem. Stačí mi obyčejně krásný pohled na jezero.

Úsměvy z každé strany

Lidé v Malawi jsou pro mě největším překvapení. Tak vřelé a mírumilovné lidi v rozsahu celé země jsem nikde po cestě neviděl. Všichni jsou usměvaví, mávají ,dávají palce nahoru a ne kvůli tomu že by chtěli peníze. Prostě mají radost. Říká se o Malawi že je to nejchudší stát v Africe. To nedokážu potvrdit ,ale žijí jak umí a i když vidíte všude kolem hliněné či velmi obyčejné cihlové domečky všude kolem mají krásně uklizeno. Tak nějak mi přišlo, že žijí nejvíce v souladu s přírodou ze všech států, které jsem mohl projet.

Nahoru dolu

Užil jsem si tu každý metr cesty. Jednak pořád jezdíte krásnou hornatou krajinou. Dalším velkým překvapení byly mnohdy dokonalé úseky nových silnic, kde jsem se na nějaký čas transformoval z objevovatele na závodníka. Takovou palbu asi TransAfrika za celo cestu nezažila. Pro místní to musela být podívaná když se utaženou zatáčkou prohnala naložená motorka v hlubokém náklonu. Některý den si užívám pohledy do okolí, jindy si zase užívám čistě jízdu samotnou. Přeci jen to byl hlavní důvodů proč jsem si zvolil motorku. Chtěl jsem se prostě projet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: