Tanzanie

Právě proto jsem jel do Afriky. Kdo by neznal Serengeti, Ngorongoro, Viktoriino jezero či Kilimandžáro. V této zemi je toho spousta k vidění a to jak ze sedla motorky tak třeba v treku na onu magickou horu se sněhovou čepicí. Nakonec jsem zažil o něco míń než sem plánoval ale na druhou stranu jsem prožil mnoho neplánovaného z čeho jsem byl občas hodně překvapený.

Noční safari jízda

Doposud jsem neviděl mnoho z hlavních zástupců africké zvířecí říše ale to se změnilo jeden večer, kdy jsem si na seznamu mohl odškrtnout hyenu a lva. No bylo to trochu děsivé setkání, kdy jsem neměl zbytí a jel jsem nocí a ještě k tomu národním parkem Katavi. Vše probíhalo standardně do doby, než jsem v dálce před sebou uviděl blyštění mnoha očí. V noci netušíte co před vámi je,a tak jedete dál. První smečka hyen kterou v Africe vidím ale nebylo to zrovna příjemné když mezi nimi musíte projet. Od této chvíle jsem věděl že to není sranda. Hyeny totiž nemají strach ze zvuku motorky a zůstávají na cestě proto skupinou prostě projedu. Bohužel nevyfotil sem je pro vás, jelikož jsem měl tak stažený půlky, že sem byl rád že se žádná asi z devíti kusů o nic nepokusila. Následovalo zahlédnutí lva a pak ještě průjez dalších dvou smeček hyen. Byli i sloni a opice, ale ti mi nevadili. Ano chci vidět zvířata ale ne v noci a né z metrové vzdálenosti. Hyena je velká potvora, která má hlavu v úrovni mého předního světla. Takové menší telátko.

Velká migrace v Serengeti

Motorky v národních parcích s divokou zvěří nejsou povoleny kvůli bezpečnosti a kvůli hluku. přesto jsem dojel na bránu parku Serengeti. Nikdy nevíte. Třeba někoho potkám u brány s autem a svezu se sním. Nepovedlo se to, ale i tak díky tomu že jsem objížděl velkou oblast těsně kolem Serengeti a Ngorongoro viděl jsem migraci pakoňů, žirafy či zebry z velmi krátké vzdálenosti. Když vidíte tisíce kusů pakoňů, jak se pasou na rozlehlých pastvinách je to zážitek.

Období dešťů

Ano je to tu! Období už mělo být na konci ale přišlo až nyní, tak se stalo že z 25 dní, které jsem v Tanzanii strávil 20 z nich pršelo. Jeden den to byla opravdu síla, protože jsem celý den od rána až do večera jel v dešti. Jiné dny se střídaly hodiny, kdy pršelo a kdy bylo přijatelně. I to způsobilo že u Kilimandžára voda ničila vesnice i silnice. Mnohdy napršelo přes 50 mm vody každou hodinu. Výstup na horu je v tomto období velký risk, není to jen otázka zdraví ale i velký risk s velkým výdajem peněz, který si výstup na horu vyžaduje. Když už bych se na horu dostal je velká pravděpodobnost, že neuvidím zhola nic. Pouze mlhu všude kolem.

Kondička je v koncích

Na jiném místě v Tanzanii podnikám menší trek k vodopádům se skupinkou holek z Norska a Slovinska. Nebylo to nic závratného ale na konci dne jsem měl dost. Už z toho usuzuji že bych výstup, při aktuální skoro nulové kondičce, na Kilimandžáro bez velké podpory nosičů a průvodce určitě nezvládl.

Prchám za lepšími zítřky

Poslední tři dny v Tanzanii jsou pouze ve znamení co nejrychlejšího přesunu do Malawi, kde se počasí tváří mnohem přívětivěji. Minimálně tam nemá pršet několik dní. Tak uvidíme.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: