Botswana

Další země na trase která má status ,,pozor kam šlapeš, všude jsou zvířata, tak bacha“ Ovšem to platí pro autaře. Já musím jet po jediné cestě přes celou zemi ,abych nakonec pohledy na divoké zvířata dohnal na vodním safari. Země která ctí pravidlo ,,,raději méně turistů ale za více peněz“. To potvrzuji je tu dráž než v Namibii.

Rekord nebo prohra?

Od hranic jedu celou zemí po jediné cestě kterou mohu jet. Bohužel je to nuda v Brně bez jakéhokoli zajímavého výhledu do přírody. Nekonečné roviny bez stínu kam by se člověk mohl schovat. Sem tam je vidět prase bradavičnaté nebo pštros. Proto jsem za první dva dny v Namibii najel 1500 km. Jo je to Africký rekord ale ten, který se necení. Raději bych najel 200 a viděl Africkou divočinu plnou zvěře.

Only 4×4

Dostal jsem od Honzy typ na místo, kde uprostřed divočiny je kemp, který disponuje betonovým podzemním bunkrem z kterého nepozorovaně z bezprostřední blízkosti můžete sledovat zvířata u napajedla a to i v noci. Tam sem musel. Poslední 2 km jsou pískové, před úsekem je cedule. Pouze pro čtyřkolky. Dvoukolky a ti co nikdy nejeli v hlubokém jemném písku jeďte druhou cestou. Tož v písku už jsem něco najel, tak jdu do toho a na druhou stranu se  na ceduli  o motorkách nic nepsalo! Po padesáti metrech poprvé motorku zahrabu. Dávám oraz několik minut, a pak pod plným plynem motorku posunu o pár metrů dál abych si pohodlně i s motorkou lehl opět do písku. Moje zásada ,,nikdy se nevracím“ uspěla i tentokrát a nakonec se s pískem opět skamarádím a do cíle dojedu.

Vodní safari

Prohra je, že jedu v Africe už mnoho měsíců a zatím jsem v podstatě moc zvěře neviděl. Ruším co jsem si slíbil, a platím si safari výlet po řece Chobe, která po pár kilometrech ústí do Zambezi, abych měl možnost něco spatřit. Zvířat jsem konečně viděl mraky, ale taky se stalo že kolem jednoho hrocha bylo 5 lodí nacpaných turisty. To je trochu padlý na hlavu ale co už. Je tu pohromadě nejvíc slonů co jsem kdy viděl. Tento den tipuji asi kolem 100 kusů. Po menších skupinkách byli u řeky nebo v řece či na ostrůvcích uprostřed řeky.,buvoli, hroši, orli, antilopy, krokodýli. Spousta ptáků a jiné drobotiny.

Tři na jednoho

Píšu si tak na počítači a na ráz slyším trojhlasně češtinu. Tři holky z Čech na dovolené po jižní Africe. Byly to fajn dny kdy jsem se opět učil mluvit česky. Závěrečný večer grilujeme na otevřeném ohništi zeleninu a hovězí. Dobrý večer s přáteli u ohně jídla a pití.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: