Angola

Krásná země, kde bylo všechno , co jsem chtěl v Africe vidět. Má kulturu, zvířata, vodu i poušť. Pokud bych se chtěl ještě někam podívat znovu, a na delší dobu je to právě tato země. V Angole jsem strávil 32 dní, a najezdil více jak 4 500 km. Ale i to je málo na to ,aby jste zemi prozkoumaly celou.

Dvě půlky nejsou jeden celek

Běžný pozorovatel asi netuší, že Angola je složena ze dvou zemí, které na sebe přímo nenavazují. Hlavní kontinentální část je rozlehlé území, které se táhne na severu od řeky Kongo až po jih ,kde část hranice s Namibií tvoří řeka Cunene. I přes to, že obě části jsou Angola, ta menší část je v nevýhodě a ráda by se osamostatnila. Nikdo však už nechce zažít válku ,tak jen bůh ví jak a kdy se jim to podaří.

Lodí a letadlem

Dvě půlky (ty Angolské) mi trochu přitížily, když jsem musel řešit transport motorky 100 km po oceánu a deltou řeky Konga. Já musel letět super malým letadlem pro dvanáct lidí. Nevím jak se plulo motorce lodí ,ale můj let byl nejlepší v životě, s krásným pohledem na oceán ,či mangrovové háje v deltě řeky Konga. Letěl bych znovu! Ovšem kdybych nepotkal ty správné lidi, moje cesta dál by nebyla možná.

Opravdová rodina

Celou dobu v Angole se o mě starali lidé z motocyklového klubu Amigos Da Picada. Předávali si mě jako člena rodiny. Oni mě ukázali něco, co jen tak u nás, ani nikde na západě neuvidíte. Ukázali mi, že členství v klubu není jen o jízdě na motorce, ale také o pomoci druhým a potřebným. Jeden den jsem se s nimi zapojil do humanitární akce v nemocnici, kde klub vaří polévku ,chystá svačinové balíčky, a vodu kterou následně roznášíme všem nemocným. Ti lidé to opravdu potřebují, jelikož na nějakou nemocniční stravu (na kterou u nás mnozí nadávají) můžete zapomenout. Pokud vám rodina nedonese jídlo , jste prostě o hladu a bez vody!! Byl to pro mne velice silný zážitek ,na který nikdy nezapomenu. Velké díky patří Chůliovy, Alvárovy, Georgovy, Liliovy, Arturovy, Sandrovy a Josefovy. Tito lidé mi z Angoly udělali ráj na zemi. Cítil jsem se zde jako jeden z nich.

Dle chuti

Co mě na Angole bavilo nejvíce, tak to byly cesty. Střídaly se nové asfaltky, a úseky s pěknou šotolinou. Nemáte komplex z toho, že jedete dlouho po asfaltu, nebo naopak po šotolině . Všeho je tak akorát. Přírodních krás mají tolik, že si můžete jenom v mapě dělat puntíky ,kam se chcete podívat Za mě top, byly vodopády Calandula, druhé největší z celé Afriky. Miraduro de lua krajina na pobřeží oceánu je opravdu jako měsíční krajina. Hra barev a tvarů. Velká pecka. Nemusíte krásy ani hledat jsou všude kolem silnice. Baobaby a jiné rostliny mnohdy připomínají pravěké kapradiny. Pouze už jen čekáte kde se objeví dinosaurus,který vám přejde přes silnici.

Divočina?

Ano i tu Angola má v několika národních parcích, kde můžete spatřit i velká africká zvířata. Proto také poslední dny bloudím se Sandrem v Národním parku Iona kde konečně vidím tu Afriku, kterou jsem viděl mnohokrát v televizi. Konečně vidím stáda různých antilop, a jiných kopytníků. V řekách jsou krokodýli a kolem poletují barevní papoušci. Pokud někdy pojedete do takové oblasti,vezměte si opravdu hodně paliva pro vaše vozidlo, velkou zásobu vody a jídla, aby jste nemuseli pít vodu z řeky jako já. Na druhou stranu, nechutnala nejhůř.

Co dodat

Dle mě je Angola moc pěkná země a stojí za návštěvu. Má své mouchy, nedostatky a problémy, ale která země je nemá. Není turisticky zatím profláká, a tak všude, kde jsem projížděl, jsem byl zcela sám nebo pouze s několika dalšími lidmi ,ale nikde žádné tlačenice. Nic takového.Všude byli dobří lidé. Nikdy jsem se necítil špatně,nebo v ohrožení . Jídlo se nechalo sehnat všude a kdykoliv jsem si vzpomněl ,a hlavně bylo moc dobré.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: