Kongo

Země ,o které mimo to, že se tam platí franky a mluví Francouzky, nevím vůbec nic. Překračuji hranice bez předsudků, s čistou hlavou. A to je asi to nejlepší, co můžete při cestování udělat. Zbytečně nepátrejte, objevujte. Poznávat zemi vlastním pohledem je lepší. Ten den už mám za sebou jízdu 50 km po šotolině na straně Gabonu, a dalších 200 km mě právě čeká na přivítanou v Kongu. Cesta je to náročná. Krajina kolem se začíná měnit. Kopce kolem jsou pěkně zaoblené ,a jelikož už jsem dlouho bez ženy, připomínají mi některé kopce ženská ňadra, a proto u mě tato cesta do města Dolisie získala přezdívku ,,Ňadranská cesta“

Poctivá Africká

Cesta z hranice nabírá na obtížnosti. Střídají se louže o velikosti našeho státu, s bahenními sekcemi. Některé úseky nelze projet, kvůli hlubokým kolejím, blátu, nebo vodě. Mnohdy je to kombinace všeho. Místní ale nezaháleli. Kolem nejhorších úseků vysekali vegetaci, a vytvořili novou cestu. Nic není jen tak, a proto se snaží vybrat i nějaký poplatek za průjezd.

Co že to leze ze křoví?

Nejbezpečnější a nejrychlejší je řídit motorku ve stoje, tak zvaně ve stupačkách. Mám přehled o dírách ,a povrchu daleko před motorkou. Ovšem stát celý den je náročné ,a po několika hodinách se dostavuje únava. V daný okamžik, jsou dvě možnosti. Zastavit, a dát si alespoň hodinu pauzu, nebo řídit dál v sedě. První varianta, kvůli dešťovým mrakům v zádech, nepřicházela v úvahu. Ubral jsem tedy, ale asi ne dost. Netrvá dlouho, a vcelku neřízeně se s motorkou vydávám mimo silnici. Karambol naštěstí bez zranění. Technika se zdá být také v pohodě.

Cena na přání

Hlavní město je vždy boj o peníze. Boj o to ,aby jich v peněžence zůstalo co nejvíce. V jednom nejlevnějším ubytování je cena v ceníku 45 000 (1800,-), po rozsáhlém rozhovoru s recepčním a následně s jeho bossem ,se mi podařilo cenu usmlouvat na 20 000, ale i to je pro mě dlouhodobě nepřijatelné.

Elektro obchod po Africku

Dlouhodobě mi nefunguje telefon, který jsem v Beninu rozbil při nehodě. V hlavním městě Brazzaville navštěvuji místní tržnici s mobily a počítači. Hala, kde na stropě je největší koncentrace ventilátorů, kterou jsem kdy viděl. Co je ale bezva, sehnal jsem náhradní displej, který po namontování do telefonu dokonce i funguje. Bez navigace, pouze s městy na papíru to bylo dost dobrodružný, co se týče jízdy ve velkých městech. Mimo ně mi navigace nijak nechyběla. A místo ní jsem využíval znalost policistů a lidí na ulici.

Když nechce neuděláš nic

Moje teorie je taková, že se lze domluvit i s lachtanem, pokud bude chtít. Stejné je to i u lidí. Záleží na jakou náturu narazíte. No a já opravdu narazil! Madam ,,Arogant“ na DRC ambasádě vcelku zamíchala karty s další plánovanou cestou. Odmítla jakoukoli možnost diskuze o vydání mého víza, do Demokratické republiky Kongo. Bez víza do další země ,budu muset hledat alternativní cestu po vodě ,nebo vzduchem, abych se dostal přes úzký pruh DRC do ,,hlavní části“ Angoly.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: